Montaż tapety papier latexowy

Montaż fototapety papier lateksowy

Poniżej kilka wskazówek w przypadku naklejania naszych tapet. W przypadku zamawiania samych wydruków zawsze polecamy skorzystanie z usług doświadczonych tapeciarzy. Tapeta nie jest także rozwiązaniem, które ukryje mankamenty ściany. W tym wypadku można zastosować wydruki na sztywnym podłożu PCV. Podłoże pod tapety musi być należycie przygotowane. W przeciwnym wypadku, nawet bardzo dobrze naklejona tapeta może odpadać, np. razem z tynkiem czy starą farbą.     

Jaki klej do aplikacji fototapety 
Klej do tapet papierowych:  
np.  Metylan, Metylan Special, inne kleje gotowe: Semin lub Wallfix (firmy Masterline)
Nanoszenie kleju
 - klejem smarujemy ścianę oraz samą tapetę
Zakładka między brytami
Tapeta jest podzielona do druku na pasy pionowe. Między pasami jest zakładka (zachodzący na siebie wydruk). Szerokość zakładki to od 3-10 mm - zależy od preferencji osoby naklejającej tapetę. Przy składaniu zamówienia prosimy o informację jaka zakładka ma być między brytami/pasami. Standardowo ustawiamy zakładkę na 5 mm.  
Grunt

Kluczowy element przygotowania ściany. Nie wybierajmy najtańszego produktu.
Zaoszczędzimy może kilka złotych na starcie, ale efekty mogą być opłakane. 


Bardzo dobrym gruntem jest Capasol z firmy Caparol. Jest to rozwiązanie bardzo drogie, aczkolwiek polecane do ścian które mają kilka warstw lub nie jesteśmy pewni ich jakości wykonania. Polecamy także grunt głęboko penetrujący CT 17 z firmy Ceresit. Należy położyć 3 warstwy tego gruntu. Pomiędzy nakładaniem warstw nie trzeba czekać aż całkowicie wyschnie warstwa poprzednia. Efekt pożądany to gładka, lekko lepka powierzchnia. 

Ceresit c17 -  przy 2 warstwach rozrobić grunt 1 do 2 z wodą, położyć 2 warstwy raz za razem na świeżo.    

Płyta karton-gips- bez żadnej warstwy farby
Płytę kg należy odczyścić z ewentualnych pyłów, wszelkie nierówności zaszpachlować. Następnie całość dokładnie zagruntować mleczkiem typu uni-grunt.
Najlepiej pokryć ścianę 2 warstwami. Poczekać aż wyschnie. 
Ściana z farbą wodną
Ścianę należy odczyścić z ewentualnych pyłów i zabrudzeń, usunąć odpadający tynk, wszelkie nierówności i ubytki zaszpachlować. Następnie całość dokładnie zagruntować mleczkiem typu uni-grunt. Najlepiej pokryć ścianę 2 warstwami. Poczekać aż wyschnie. 
Jeśli ściana jest pokryta wieloma warstwami farby i nie mamy pewności czy były one prawidłowo nakładane niestety jest ryzyko, że po aplikacji tapety stare tynki zaczną odpadać wraz z wydrukiem. 
Ściana z farbą olejną
Bardzo trudna powierzchnia. Mleczko typu uni-grunt czy klej spłynie po takiej ścianie. Można spróbować zagruntować ścianę gruntem z piaskiem kwarcowym. Następnie na tak przygotowaną ścianę położyć gładź i całość
dokładnie zagruntować mleczkiem typu uni-grunt

Powyższe wytyczne mają na celu pomóc Państwu rozwiać ewentualne wątpliwości. Przygotowaniem ściany zajmuje się inwestor lub ekipa budowlana inwestora.
Za aplikację tapety i jej trwałość, na należycie przygotowanej ścianie odpowiada tylko i wyłącznie osoba aplikująca tapetę.
Nie ponosimy odpowiedzialności za źle naklejoną tapetę. Każdy wydruk jest gotowy do naniesienia go na ścianę.  

W galerii poniżej krok po kroku aplikacja fototapety w naszym biurze.